Merhaba, yakın zamanda ETS 2 (Euro Truck Simulator 2) atölye mantığını hayata geçirdi. Kullanıcılar çeşitli modlar oluşturup, bunları Steam üzerinden paylaşabiliyorlar. Şu an için atölye özelliğine oyunun public beta sürümünü kullananlar erişebiliyor. Modların nasıl yapıldığını biraz incelediğimde dorselere Türk Firmaları koyabileceğimi öğrendim.

Türk Firmaları

Hemen çalışmalara başladım. Önce oyunda kaç adet firma olduğunu öğrendim ve o kadar Türk Firması buldum (58 tane). Daha sonra bu firmaların logolarını araştırdım. Photoshop yardımıyla dorse görsellerini oluşturdum. Buradaki talimatları inceleyerek ilk modumu hazırladım ve Steam’e yükledim. Sadece birkaç günde 300’e yakın kişi tarafından indirilmiş. Eğer siz de ETS 2 oynuyorsanız ve Türk Firmalarını oyunda görmek istiyorsanız aşağıdaki linkten Türk Firmaları modunu indirebilirsiniz (oyunun Steam sürümüne sahip olmanız gerekli).

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=662798020

Oyun içi ekran görüntüleri ise şu şekilde:

ets2_00004
ets2_00005
ets2_00006

Oyunda görmek istediğiniz/istemediğiniz firmalar varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. Görmek istediklerinizi + A, B, C; görmek istemediklerinizi ise – X, Y, Z gibi yazabilirsiniz. En çok görülmek istenen firmaları bir sonraki güncellemeyle oyuna dahil etmeye çalışacağım. İyi sürüşler…

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

warning
www.kemalkefeli.com.tr üzerindeki herhangi bir yazının veya kodun izinsiz olarak başka bir yerde kullanılması yasaktır.