The Martian Film Yorumu

IMDB Link:
IMDB Puanı:
8.5/10
Yıl:
2015
Tür:
Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu
Yönetmen:
Ridley Scott
Senaryo:
Andy Weir
Süre:
2 saat 21 dakika
Puanım:
9/10
Oyuncular:
Matt Damon, Jessica Chastain, Kristen Wiig, Jeff Daniels, Michael Pena, Sean Bean, Kate Mara, Sebastian Stan, Aksel Hennie, Chiwetel Ejiofor

     Kitabını okumaya yeltendiğim; ancak vakit bulup da okuyamadığım bir film: The Martian (Marslı). Film önceki gün tüm dünya ile aynı anda ülkemizde vizyona girdi, ben de dün izledim. Cinemaximum salonlarında 3D Altyazılı seçeneğiyle izledim filmi. Öncelikle film gerçekten çok güzel olmuş. Bilim kurgu sevenlerin kesinlikle kaçırmaması gereken bir film. Filmin konusu kısaca, Mars’ta tek başına kalan Mark Watney’i (Matt Damon) oradan kurtarabilmek. Mars’a yapılan insanlı uzay keşiflerinden birinde, büyük bir fırtına çıkar ve 6 kişilik ekip hemen geri dönme kararı alır. Uzay roketine geri dönerken fırtınanın şiddetinden dolayı araçtan kopan bir parça Mark’a çarpar ve ekibin uzağına sürükler. Fırtınadan bir an önce çıkmak zorunda olan ekip Mark’ın öldüğünü düşünerek gezegenden ayrılırlar. Oysa ki Mark henüz ölmemiştir ve uzun bir yalnızlık dönemi onu beklemektedir. Mark’ın hayatta olduğunu öğrendiklerinde, Nasa onu kurtarmak için elinden geleni yapmaya çalışır.

     Filmin hikayesi gerçekten güzeldi. Filmi 3D izledim; ancak çok fazla 3 boyutlu görüntü hissetmedim açıkçası. Filmin süresi ise beklediğimden daha uzundu ve uzun olması daha güzel oldu, hiçbir şekilde sıkılmadım. Uzun zamandır izlediğim en iyi bilim kurgu filmlerinden biriydi diyebilirim. Daha önce de söylediğim gibi bilim kurgu sevenlerin, uzay filmi sevenlerin mutlaka izlemesi gereken bir film. Okumaya vaktim olursa kesinlikle kitabını da okumayı düşünüyorum.

Bu makaleye henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

*

warning
www.kemalkefeli.com.tr üzerindeki herhangi bir yazının veya kodun izinsiz olarak başka bir yerde kullanılması yasaktır.