Star Wars: The Force Awakens Film Yorumu

IMDB Link:
IMDB Puanı:
8.9/10
Yıl:
2015
Tür:
Aksiyon, Macera, Fantastik
Yönetmen:
J.J. Abrams
Senaryo:
Lawrence Kasdan
Süre:
2 saat 15 dakika
Puanım:
9/10
Oyuncular:
Harrison Ford, Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong'o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson

     Filmi dün akşam, yani 18 Aralık Cuma akşamı, İstinye Park AVM’de IMAX’te izledim. VeriPark‘ın düzenlemiş olduğu organizasyon ile filme yaklaşık 125 kişi gittik. Film genel olarak gayet güzeldi. İlk 6 filmi izlemeyenler bile aksiyon filmi izlemek için gidebilirler diye düşünüyorum. Baştan sona devamlı bir aksiyon vardı filmde. Önceki filmlerde oynayan bazı oyuncular bu filmde de yer alıyor. Han Solo, Princess Leia, C-3PO, R2D2 ve Chewbacca önceki filmlerde oynayan karakterler. Film yaklaşık 2 saat sürüyor. Filmdeki 3D özelliğini çıkardığınızda önceki filmlerle benzer grafiklere sahip. Tabiki daha iyi olduğu yerler mevcut; ancak eski filmlerin kalitesinin yüksek olduğundan dolayı çok fazla fark göremiyorsunuz.

     Film, zaman olarak 6. filmden 30 yıl sonrasını anlatıyor. İmparatorluğun yıkılışının ardından ilk defa yeni bir karanlık güç ortaya çıkıyor ve ortalıktan kaybolan Luke Skywalker’ı öldürmeden Jedi’ların neslinin sonlandırılamayacağını düşünüyor. Bu düşünceyle Luke’u aramaya başlıyor. Kendilerine İlk Düzen (First Order) diyen bu karanlık güç taraftarları, Luke’u bulmak için Cumhuriyetçilere sladırmaya başlıyor. Bu saldırıları durdurabilecek olanlar ise Direnişçiler… Filmin başrolünde filme yeni giren 3 karakter oynuyor. İyi tarafta, Rey (Daisy Ridley) ve Finn (John Boyega); kötü tarafta ise Kylo Ren (Adam Driver). Meşhur Lost dizisinin de yönetmeni olan J.J. Abrams tarafından çekilen filme gitmenizi öneririm.

May the Force be with you…

 

Bu makaleye henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

*

warning
www.kemalkefeli.com.tr üzerindeki herhangi bir yazının veya kodun izinsiz olarak başka bir yerde kullanılması yasaktır.