Real Steel Film Yorumu

IMDB Link:
IMDB Puanı:
7.1/10
Yıl:
2011
Tür:
Aksiyon, Dram, Bilim Kurgu
Yönetmen:
Shawn Levy
Senaryo:
Dan Gilroy
Süre:
2 saat 7 dakika
Puanım:
9/10
Oyuncular:
Hugh Jackman, Dakota Goyo, Evangeline Lilly, Anthony Mackie, Kevin Durand, Hope Davis, James Rebhorn, Karl Yune, Olga Fonda, John Gatins

     Tek kelimeyle harika bir filmdi. Uzun zamandır bir filme 9 puan verdiğimi hatırlamıyorum. Bu filmi daha önce neden görmedim, bilmiyorum. Filmde bilim kurgu, aksiyon, heyecan, dram, aşk, komedi her şey vardı ve hepsi yeterli seviyedeydi. Ne fazla abartılmıştı ne eksik bırakılmıştı. Bana göre senaryo da orijinaldi. Final sahnesi de çok hoştu ama biraz daha pozitif bir sonla bitebilirdi. Görüntü ve ses efektleri güzel ve yerindeydi. Lost dizisinden tanıdığımız Evangeline Lilly’de filme ayrı bir “güzellik” katmış. Film içerisinde bolca boks sahnesi olduğu için çocuklarla beraber izlememekte fayda var.

     Filmin konusu ise şu şekilde: Yakın gelecekte insanlar normal bokstan sıkılmışlardır ve daha eğlenceli olan robot bokslarına yönelmişlerdir. Eski boksçu olan Charlie’de buna ayak uydurup kendi robotunu turnuvalara sokmaya ve para kazanmaya çalışır; ancak pek de başarılı olamaz. Eski eşinin ölmesi üzerine hiç görmediği çocuğuna bir süre bakmak zorunda kalır. Bu süre zarfında birçok olay yaşarlar ve filmin baş roldeki robotu Atom’u keşfederler. Böylelikle olaylar başlar.

Bu makaleye henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

*

warning
www.kemalkefeli.com.tr üzerindeki herhangi bir yazının veya kodun izinsiz olarak başka bir yerde kullanılması yasaktır.