Patron Mutlu Son İstiyor Film Yorumu

IMDB Link:
IMDB Puanı:
7/10
Yıl:
2014
Tür:
Komedi, Romantik
Yönetmen:
Kıvanç Baruönü
Senaryo:
Yılmaz Erdoğan
Süre:
1 saat 49 dakika
Puanım:
6/10
Oyuncular:
Tolga Çevik, Ezgi Mola, Murat Başoğlu, Erkan Can, Ersin Korkut, Mustafa Uzunyılmaz, Saba Tümer, Ayşenur Yazıcı, Nusret Çetinel, Hande Yögen

     Uzun zamandır izlemeyi beklediğim bir filmdi, kısmet bugüneymiş. Komedi Dükkanı ile başlayıp Arkadaşım Hoşgeldin ile devam eden Tolga Çevik’i her hafta izliyorum. Önceki filmi Sen Kimsin’i de keyifle izlemiştim. Filmin türü romantik komedi olarak geçiyor. Yalnız komedi kısmı çok fazla değildi. Daha çok aşk filmi gibiydi bence. Film için seçilen Nevşehir çok güzel bir şehir olmuş. Şehrin güzelliklerine (balonlara, peri bacalarına, bağ bozumuna) bolca yer verilmiş. Arkadaşım Hoşgeldin’de olduğu gibi filmde de Tolga ile Ezgi güzel bir ikili olmuş. Senaryonun, senaryo yazmak olması dışında asıl senaryo çok da özgün değildi. Garip bir cümle oldu ama ne demek istediğimi az çok anlamışsınızdır. Erkan Can’ın yer aldığı sahneleri çok beğendim. Sonuç olarak güzel bir filmdi, ailecek izlenebilir.

     Filmin konusu ise şu şekilde: Patronu, senarist olan Sinan’dan bir film senaryosu yazmasını ister. Film komik olmalı ve aşk filmi olmalı, en önemlisi ise sonu mutlu bitmeli. Bu iş için Sinan’ı Nevşehir’e gönderir. Nevşehir’de bir otelde konaklayan Sinan, bir türlü konu bulamaz ve filme başlayamaz. O sırada Eylül’ü farkeder ve içten içe ona aşık olur. Tam bu noktada aklına bir senaryo gelir, Nevşehir’de yaşadığı her şeyi bir senaryo olarak yazmayı planlar. Peki acaba filmin sonu mutlu bitecek midir?

Bu makaleye henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

*

warning
www.kemalkefeli.com.tr üzerindeki herhangi bir yazının veya kodun izinsiz olarak başka bir yerde kullanılması yasaktır.