Escape Plan Film Yorumu

IMDB Link:
IMDB Puanı:
7.1/10
Yıl:
2013
Tür:
Aksiyon, Gizem, Heyecan
Yönetmen:
Mikael Hafström
Senaryo:
Miles Chapman
Süre:
1 saat 55 dakika
Puanım:
8/10
Oyuncular:
Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, Jim Caviezel, Faran Tahir, Amy Ryan, Sam Neill, Vincent D'Onofrio, Vinnie Jones, Matt Gerald, 50 Cent

     Başına gelen bir olaydan sonra, hayatını hapisanelerin açıklarını aramaya adamış bir adamın macerasını anlatıyor. Hapisaneleri çok iyi analiz edip ordan nasıl kaçılabileceğini araştırıp kaçıyor. Hapisaneye girmek içinse FBI’dan yardım alıyor. Kaçtıktan sonra da olayı anlatıyorlar. Adamın işi kısaca böyle. Filmin senaryosu çok orijinal olmuş bence. Şahsen çok beğendim. Oyuncular da güzel olunca ortaya başarılı bir film çıkmış. Görüntü, ses ve müzik de ayrıca başarılıydı. Aksiyon hayranlarının mutlaka izlemesi gerekiyor bence.

Bu makaleye 1 yorum yapılmış

  • Ali

    15 Ocak 2014 at 16:13 Cevapla

    Filmin başlangıcında klasik hapishaneden kaçış filmleri diye düşünürken, esas adamın bu kaçma işini meslek haline getirmesi filmi diğerlerinden ayırdı. Aksiyona gelince işte o klasik amerikan filmlerindeki yok artık dedirten abartılı sahneler de vardı(Özellikle helikopter sahneleri).
    Diğer bir konu genelde Amerikan filimlerinde Almanlar ve Müslümanlara aşağılayıcı bakış açısı vardır ama bu filmde amerikalının Alman ve Müslümanlardan dost edinmesini nadir gördüğüm filmlerdendi.
    Toparlamak gerekirse filim izlenmeye değerdi.

Yorum Yapın

*

warning
www.kemalkefeli.com.tr üzerindeki herhangi bir yazının veya kodun izinsiz olarak başka bir yerde kullanılması yasaktır.